Boomersi do Millenialsów: Pokolenia na temat marihuany

Boomersi do Millenialsów: Pokolenia na temat marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 09/21/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 21 października 2020. Treść medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nie można rozmawiać o marihuanie nie poruszając tematu stygmatyzacji. Konopie indyjskie mogą przejść do historii jako ofiara wszechobecnych od pokoleń kampanii oszczerstw. Zarówno przez liderów politycznych, jak i przez środowisko medyczne.

Pomimo rosnącej liczby badań klinicznych nad marihuaną, pozostaje ona substancją prawnie zakazaną. Marihuana pozostaje narkotykiem z listy I i jest nielegalna na poziomie federalnym.

Osoby z pokolenia wyżu demograficznego generalnie sprzeciwiają się marihuanie. Większość Millenialsów popiera ją. A Pokolenie X? Są równomiernie podzieleni. I milczą na temat swoich poglądów. Jakie są socjokulturowe czynniki wpływające na każde pokolenie? W jaki sposób Wojna z Narkotykami ukształtowała te różne pokolenia? Wreszcie, jak duży wpływ na politykę prawną dotyczącą konopi ma każde pokolenie?

Pokolenie wyżu demograficznego i Buda źle wystartowało

Pokolenie Baby Boomers nadal tworzy, kształtuje i zmienia zarówno politykę publiczną, jak i trendy konsumenckie. Ponad 71,6 miliona osób z pokolenia wyżu demograficznego (urodzonych w latach 1946-1964) sprawia, że każda zmiana w ich poglądach społecznych ma wpływ na gospodarkę.

Baby Boomers dorastali w latach 50-tych, kiedy rozpoczęły się kampanie na temat "Reefer Madness". Jeśli chcesz zrozumieć, skąd wzięły się stygmaty, obwiniaj właśnie tę dekadę. A w latach 60-tych, albo byłeś bohemą, albo korporacją. Amerykanie w wieku kilkunastu i dwudziestu lat nie wybierali się na Woodstock. A jeśli już, to nie wdychali.

Generalizacje i stereotypy na temat ludzi palących marihuanę pokutują do dziś. Na przykład "ludzie, którzy palą trawkę są leniwi". Albo "narkomani są głupi", albo "nie możesz palić trawki i

a) iść na studia

b) zdobyć dobrej pracy

c) zarabiać dużo pieniędzy

d) zostać profesjonalistą w biznesie.

Wraz z tymi stereotypami, że ludzie, którzy używają marihuany mogą stać się agresywni. Nieobliczalni i niebezpieczni. Nie ma żadnych dowodów na to, że marihuana czyni cię niebezpiecznym dla czegokolwiek innego niż twoja lodówka. Albo twoich ulubionych płatków śniadaniowych.

Byłeś złym człowiekiem, jeśli paliłeś trawkę. Wpojono to pokoleniu Boomersów, gdy dorastali. A oni przekazali to swoim dzieciom z pokolenia X i Millennials. Dwa pokolenia zareagowały na kulturę i poglądy związane z konopiami indyjskimi w zupełnie inny sposób, w zależności od tego, jak autorytatywni byli ich rodzice z pokolenia wyżu demograficznego.

Jak zmieniły się poglądy na używanie marihuany wśród osób z wyżu demograficznego?

Kiedy pokolenie wyżu demograficznego zaczęło wchodzić w wiek emerytalny, doświadczyło narastającego kryzysu opioidowego. W ciągu 55 lat lub po sześćdziesiątce, u osób z wyżu demograficznego zaczęły się rozwijać choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, choroba Parkinsona, bolesne stany zapalne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów. Wzrosła też liczba zachorowań na niektóre rodzaje raka, w tym raka piersi, jelita grubego i prostaty.

Farmaceutyczne prawa marketingowe (lub brak silniejszych regulacji) w połączeniu z agresywną strategiczną motywacją wywołały kryzys. To zapaliło ogień, który spowodował wzrost użycia leków opioidowych.

Centers for Disease Control and Prevention donosi, że w 2018 roku liczba recept na opioidy spadła do najniższego wolumenu od trzynastu lat! Tylko 168 milionów skryptów opioidowych zostało napisanych w 2018 roku. Lub około 51,4 recept na 100 dorosłych osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych.

Źródło Web 2020: cdc.gov

Poświęć chwilę na zastanowienie się nad tą statystyką. To był 13-letni rekordowy i najniższy wskaźnik recept na opioidy. To sprawia, że zastanawiasz się, jaka była wcześniej średnia liczba wydanych opioidów.

W 2006 roku wypisano 215 917 663 recept na opioidy (72,4 na 100 dorosłych)

- W 2009 roku wypisano 243,738,090 recept na opioidy (79.5 na 100 dorosłych)

- W 2012 roku wydano 255 207 954 recept na opioidy (81,3 na 100 dorosłych).

Obecnie lepiej rozumiemy szkodliwy potencjał używania opioidów. Zwłaszcza u pacjentów, którzy używają leków przeciwbólowych codziennie. I to przez długi okres czasu. Teraz wszyscy mamy wiadomość: "opioidy są złe" i być może pomocne tylko dla pacjentów ze zdiagnozowanym stanem terminalnym.

Legalizacja marihuany jest priorytetem dla Millenialsów: Gen X i Baby Boomers? Nie tak bardzo

Pokolenie, które wymyśliło tosty z awokado i nauczyło się obsługiwać komputer w wieku pięciu lat, jest innowatorami. Pod względem kulturowym, millenialsi są antyestablishmentowi, pro-alternatywni i pro-samodzielni. Są również zwolennikami marihuany.

Jako obywatele świata z większą świadomością wielokulturowości niż inne pokolenia, millenialsi uważają, że legalizacja jest czymś oczywistym. Na północy, nasi kanadyjscy sąsiedzi już dawno zalegalizowali zarówno medyczną, jak i rekreacyjną marihuanę dla dorosłych. W wielu miastach i hrabstwach w zalegalizowanych stanach, posiadanie <2 uncji jest biletem (nie jest to wykroczenie lub oskarżenie o przestępstwo).

W 2019 roku ukazał się sondaż Quinnipiac. Badał on opinie na temat zalegalizowanej marihuany w całych Stanach Zjednoczonych. Sondaż obejmował Baby Boomers, respondentów Gen X, Millennials i uczestników Generacji Y.

Wyniki ankiety Quinnipiac nie były zaskakujące:

- Tylko 44% Amerykanów w wieku 65 lat lub starszych poparło legalizację marihuany.

- 85% Amerykanów w wieku od 18 do 34 lat opowiedziało się za nią.

- 63% osób z pokolenia X (w wieku 35-49 lat) również poparło legalizację marihuany.

Czy jesteś zaskoczony tymi liczbami? Dla nas imponująca jest wysoka liczba respondentów z Generacji X, którzy nie poparli marihuany. Możemy zrozumieć historyczny kontekst wahań pokolenia Baby Boomers, ale dlaczego pokolenie X nie popiera w pełni odpowiedzialnego używania marihuany w celach rekreacyjnych i medycznych?

Czy Amerykanie z pokolenia X są bardziej konserwatywni w kwestii używania marihuany?

Tak. Nieco ponad jedna trzecia (37%) ankietowanych przedstawicieli pokolenia X nie popiera legalizacji marihuany. Jest to "wysoka" liczba. Jakie są możliwe czynniki, które wpływają na prawie 40% spadek poparcia dla marihuany wśród osób w wieku od 35 do 49 lat?

Obowiązkowe testy narkotykowe w miejscu pracy. Pokolenie X jest w okresie największego wzrostu zarobków i rozwoju kariery zawodowej. Losowe testy na obecność narkotyków stały się coraz częstszym wymogiem dla profesjonalistów zatrudnionych w korporacjach. Nie tylko w sektorze zdrowia czy usług finansowych.

Pokolenie X jest również w samym środku najlepszych lat rodzicielstwa. Oczywiście, nie chcesz zachęcać nieletnich do używania marihuany. Dostarczanie marihuany lub innych substancji kontrolowanych osobom poniżej 18 roku życia jest przestępstwem. Lub 21 lat w niektórych stanach. I jako rodzice, oczywiście, chcesz zniechęcić do używania narkotyków. Są nostalgicznie nastawieni do tradycyjnych wartości rodzinnych odziedziczonych po własnych rodzicach.

Czy to oznacza, że pokolenie X z wiekiem zwiększy liczbę osób zażywających medyczną marihuanę? Jest to prawdopodobne, ponieważ już teraz widzimy tendencję wzrostową wśród seniorów z przewlekłymi schorzeniami zdrowotnymi. Na razie jednak, Generacja X jest prawie 50/50 w kwestii legalizacji marihuany.

Co Millenialsi naprawdę myślą o marihuanie dla własnego zdrowia?

Verilife jest dystrybutorem i operatorem marihuany w wielu stanach. Verilife zleciło przeprowadzenie badania, aby lepiej zrozumieć różnicę pokoleniową między Millennials, Generacją X i Baby Boomers w kwestii marihuany i kultury.

Od 29 maja do 5 czerwca 2020 roku, Digital Third Coast (Chicago) przeprowadziło ankietę wśród 1000 osób z każdego segmentu populacji. Około 80% respondentów miało wykształcenie pomaturalne, a 63% było zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin w momencie przeprowadzania badania.

Oto kilka spostrzeżeń na temat millenialsów używających marihuany:

- Millenialsi są bardziej skłonni do codziennej konsumpcji. 1 na 5 twierdzi, że używa marihuany codziennie. Tylko 12% osób z pokolenia Baby Boomers uważa się za codziennych użytkowników.

- Milenialsi spożywają marihuanę przez cały dzień. Osoby z pokolenia wyżu demograficznego dwa razy częściej "budzą się i pieką" rano.

- Inhalacyjna marihuana pozostaje najpopularniejszą metodą zarówno wśród osób z wyżu demograficznego, jak i wśród millenialsów. Obejmuje to produkty pre-rolled i całe kwiaty do użycia w fajkach lub vaporizerach z suszem.

- Milenialsi częściej sięgają po marihuanę przed spotkaniami towarzyskimi, aby złagodzić niepokój. Oprócz marihuany do palenia, millenialsi preferują również kapsułki (18%) i wkłady (14%).

W jaki sposób każde pokolenie będzie kształtować przyszłość dekryminalizacji i federalnej legalizacji medycznej marihuany? Osoby z pokolenia Baby Boomers są najmniej aktywne, jeśli chodzi o frekwencję wyborczą. Pokolenie Y, Pokolenie X i Milenialsi są zaangażowani politycznie. Ze względu na ten aktywizm i zaangażowanie, przewidujemy szybki wzrost programów medycznej marihuany w skali kraju. Skupiamy się na ustanowieniu warunków kwalifikujących, które będą uwzględniać pacjentów z szerszym spektrum schorzeń i objawów.

Autor

Jakub Wojtuń

Pracownik laboratorium badawczego działanie marihuany - Poznań

Zobacz również