Ilera Holistic Healthcare w Luizjanie prezentuje linię produktów z konopi indyjskich

Ilera Holistic Healthcare w Luizjanie prezentuje linię produktów z konopi indyjskich

Posted by Lori Ann Reese on 07/13/2020 in Luizjana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Dyrektor Medyczny

Luizjana niedawno przyjęła nowe przepisy, które zwiększyły dostępność medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów w tym stanie. Od 16 czerwca, lekarze w Luizjanie mają prawo do zalecania medycznej marihuany każdemu pacjentowi, który znajduje się pod ich opieką, jeśli uważają, że marihuana jest bezpieczna i zapewnia korzyści zdrowotne.

Nowe przepisy dodały kilka nowych kwalifikujących się stanów zdrowia, w tym chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, ALS, przewlekły ból związany z anemią sierpowatą lub fibromialgią oraz urazowe uszkodzenie mózgu (TBI). Była to duża pozytywna zmiana dla pacjentów z przewlekłymi schorzeniami w Luizjanie, znacznie rozszerzająca dostęp do medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów.

Ponadto, lekarze są teraz prawnie upoważnieni do zalecania medycznej marihuany każdemu pacjentowi, który ich zdaniem spełnia kryteria. Specjalne wnioski o przyznanie dostępu do medycznej marihuany mogą być składane u lekarza oceniającego, jeśli diagnozy pacjenta nie są wymienione jako kwalifikujące się schorzenia. Wiele stanów dąży do przyjęcia tego typu przepisów, aby usunąć bariery dostępu dla pacjentów z rzadkimi chorobami lub objawami, które nie spełniają jednej konkretnej diagnozy.

Rozwój programu medycznej marihuany w Luizjanie jest jednak powolny. Istnieją tylko trzy rodzaje nalewek, które mogą być sprzedawane pacjentom. Waporyzowana medyczna marihuana i produkty kwiatowe do palenia są obecnie zakazane w stanie Luizjana.

Gubernator Kathleen Blanco poparła reformę medycznej marihuany podczas walki z nieuleczalną chorobą

Jedna z największych orędowniczek programu medycznej marihuany w Luizjanie nie będzie miała okazji zobaczyć pełnego zakresu wpływu na pacjentów ani tego, jak przepisy zmienią życie. Była gubernator Kathleen Blanco miała osobisty wgląd w tę sprawę; sama walczyła z nieuleczalną chorobą, kiedy pracowała nad ustawodawstwem dotyczącym medycznej marihuany.

Kathleen Blanco była 54. gubernatorem Luizjany. Przed objęciem stanowiska gubernatora, w latach 1996-2004 pełniła funkcję gubernatora porucznika Luizjany. W latach 1989-1996 była członkiem Louisiana Public Service Commission (2. okręg), a w latach 1984-1989 członkiem Louisiana House of Representatives (45. okręg).

Kathleen Blanco zmarła w wieku 76 lat, 18 sierpnia 2019 roku, z powodu powikłań czerniaka oka, który dał przerzuty do wątroby. Blanco była gubernatorem Luizjany, który przeprowadził stan przez kryzys związany z huraganem Katrina.

Luizjana ograniczyła licencje na produkcję marihuany tylko dla dwóch dostawców

Louisiana Department of Agriculture and Forestry (LDAF) reguluje licencje i produkcję medycznej marihuany w stanie. Program Medycznej Marihuany w Luizjanie nadzoruje produkcję, aby zapewnić kontrolę jakości i bezpieczeństwo pacjentów.

Dwóch producentów otrzymało licencje na działalność w Luizjanie; Ilera Holistic Healthcare i Wellcanna-Plus (partner Louisiana State University). Ci dwaj producenci zaopatrują tylko 9 licencjonowanych dyspensarni dopuszczonych do działalności w tym stanie.

W styczniu 2020 r. firma Ilera Holistic Healthcare ogłosiła wprowadzenie na rynek nalewek na bazie konopi (poniżej .03% THC) do użytku terapeutycznego. Wysyłka sześciu różnych produkowanych nalewek o mocy od 300 mg do 600 mg THC z mieszanką THC i konopi w mocach 150 mg i 300 mg rozpoczęła się 1 lipca 2020 roku. Jest też nowy krem do stosowania miejscowego, który będzie sprzedawany pod marką Ayo, z mieszankami 2:1 i 5:1 THC i CBD.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez WBTV.

Autor

Jakub Wojtuń

Pracownik laboratorium badawczego działanie marihuany - Poznań

Zobacz również