Jak rozpoznać starą marihuanę

Jak rozpoznać starą marihuanę

Posted by Marihuana Doctors on 02/10/2017 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 21 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Konopie indyjskie, jeśli są odpowiednio przechowywane i konserwowane, mogą mieć nieograniczony okres przydatności do spożycia. Należy jednak zachować wysoki poziom ostrożności na wszystkich etapach życia rośliny - od wzrostu i zbiorów po przetwarzanie i sprzedaż.

Osoby kupujące marihuanę nie mają praktycznie żadnej kontroli nad tym, jak obchodzono się z produktem przed zakupem, dlatego najlepszą obroną konsumenta przed starą marihuaną jest wiedza, jak ją rozpoznać. W końcu wszyscy chcemy być pewni, że dostajemy to, za co płacimy.

Wskazówki, jak rozpoznać starą marihuanę

Czy kupiłbyś samochód, nie wiedząc, na co zwrócić uwagę? Czy wynająłbyś mieszkanie, nie obejrzawszy go wcześniej? Twój zakup marihuany powinien być tak samo świadomy jak te decyzje. Oto kilka sposobów na to, jak rozpoznać, czy marihuana jest nowa, czy też przekroczyła datę przydatności do spożycia:

1. Dowiedz się, jak powinna wyglądać marihuana

Powinno być w niej dużo kryształków. Przyjrzyj się uważnie - jeśli nie widzisz wielu kryształków, prawdopodobnie jest stara. Stara i wysuszona marihuana będzie się też łatwo rozpadać w rękach i przypominać proszek, podczas gdy prawidłowo przechowywana marihuana powinna być lepka i wydawać słyszalny trzaskający dźwięk przy rozłupywaniu. Należy również uważać na pleśń, która rośnie zarówno pod powierzchnią bryłki, jak i nad trichomami. Pleśń zazwyczaj wygląda jak biały proszek.

Jeśli chodzi o kolor, marihuana powinna być cała zielona lub w większości zielona. Jeśli widzisz zbyt dużo brązu, nie jest to dobry znak, ale odcienie fioletu, czerwieni lub pomarańczy są świetnym wskaźnikiem jakości. Nie powinno być w niej też patyczków ani nasion. Obecność wielu patyczków lub nasion niekoniecznie jest czerwoną flagą dla wieku marihuany, ale zdecydowanie świadczy o jakości produktu.

2. Dowiedz się, jak określić idealny poziom wilgotności

Marihuana powinna mieć odrobinę wilgoci. Jeśli wygląda na wysuszoną lub jeśli po wzięciu jej do ręki nie czujesz lepkości, marihuana jest prawdopodobnie stara. Nie powinna łatwo kruszyć się w rękach, a bryłki nie powinny być nadmiernie ściśnięte.

Jeśli konopie są zbyt trudne do rozerwania, może to oznaczać zbyt dużą wilgotność. Zbyt duża wilgotność jest lepszym problemem niż niedostateczna, choć ani jedno, ani drugie nie jest idealne dla uzyskania maksymalnych korzyści.

3. Dowiedz się, jak powinna pachnieć marihuana wysokiej jakości

Terpeny są głównym składnikiem aromatycznym marihuany i to one nadają roślinie jej charakterystyczny zapach. Jeśli go nie czujesz, oznacza to zazwyczaj, że marihuana jest stara. Inne zapachy, które wskazują, że marihuana jest dobra, to aromaty cytrusowe, takie jak cytrynowy, grejpfrutowy i pomarańczowy, a nawet zapach oleju napędowego lub paliwa lotniczego.

Nawet konopie, które mają charakterystyczny zapach terpenów, mogą mieć bardziej subtelne nuty zapachowe, które mogą wskazywać na to, że są już przestarzałe. Upewnij się, że nie wyczujesz zapachu pleśni lub stęchlizny, a także zapachu przypominającego chemikalia, co może wskazywać na niewłaściwą technikę stosowania pestycydów lub przechowywanie w uszkodzonym pojemniku.

Jakie są konsekwencje spożywania starej marihuany?

Palenie trawki, która zawiera pleśń, chemikalia, a nawet kawałki robaków, nie jest dobre ani dla ciebie, ani dla twoich płuc. Trawka, która nie została poddana odpowiedniej technice płukania, również może być szkodliwa.

Poza zagrożeniami związanymi z pleśnią i chemikaliami, palenie starej marihuany nie jest samo w sobie szkodliwe, ale prawdopodobnie oznacza, że straciła ona wiele ze swojej mocy. To oczywiście oznacza, że objawy choroby nie będą leczone tak skutecznie.

Do najczęstszych schorzeń, w przypadku których przepisuje się medyczną marihuanę, należą:

    Rak Przewlekły ból Depresja Jaskra Bóle głowy Bezsenność Ból stawów Stwardnienie rozsiane (MS) Skurcze mięśni Nudności

Warto też zauważyć, że palenie starej marihuany ma po prostu okropny smak. Może mieć smak spleśniały, stęchły lub metaliczny.

Porozmawiaj z pracownikiem służby zdrowia o swoich pytaniach i wątpliwościach

Oprócz tego, że nie powinieneś kupować marihuany medycznej niskiej jakości, nie powinieneś też zadawać się z podejrzanymi sprzedawcami. Musisz znaleźć kogoś, kto ma na uwadze twój najlepszy interes, a nie tylko własne korzyści ekonomiczne. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące stosowania medycznej marihuany, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z lekarzem, który jest dobrze zorientowany w temacie i przeszkolony, aby Ci pomóc.

Poza wiekiem produktu, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj i odmiana marihuany będzie dla Ciebie najlepsza. Odwiedź nas dzisiaj, aby skontaktować się z lekarzem w pobliżu, który udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji.

Korzyści dla pacjentów wynikające z korzystania z MarijuanaDoctors.com obejmują:

    Korzyści ze wstępnej kwalifikacji do medycznej marihuany, jeśli kwalifikujesz się do otrzymywania marihuany w swoim stanie. Uzyskanie pełnej przejrzystości doświadczenia związanego z medyczną marihuaną dzięki dostępowi do ocen, recenzji i wszystkich informacji o dostawcach, których potrzebujesz. Spokój ducha, jaki daje świadomość, że korzystasz z usług legalnych, certyfikowanych przez komisję lekarzy, którzy przeszli nasz intensywny proces weryfikacji i zatwierdzania z wynikiem pozytywnym. Oszczędność czasu i pieniędzy podczas umawiania się na wizytę za pośrednictwem portalu internetowego. Dodatkową korzyścią jest możliwość dokonania przedpłaty za wizytę przed wizytą w gabinecie, a także zaplanowanie lub zmiana terminu wizyty za pomocą jednego kliknięcia. Możliwość łatwego wyszukiwania lokalnych lekarzy za pomocą godnej zaufania bazy danych dostawców i zasobów medycznej marihuany.

Uzyskaj wszystkie informacje, których potrzebujesz w jednym wygodnym miejscu dzięki Marijuana Doctors.

Zapisz

Autor

Dawid Hućko

Kierownik sortowni nasion marihuany - Brzeszcz.

Zobacz również