Jak zaoszczędzić pieniądze na marihuanie

Jak zaoszczędzić pieniądze na marihuanie

Posted by Marihuana Doctors on 01/29/2019 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 16 sierpnia 2020 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli potrzebujesz medycznej marihuany, prawdopodobnie przekonasz się, że koszty sumują się z czasem. Podobnie jak w przypadku innych leków, które zażywasz, masz sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na marihuanie. Chociaż ubezpieczenie nie pokrywa kosztów tego leczenia, ponieważ jest ono sklasyfikowane jako lek z listy I i nie zostało zatwierdzone przez FDA, nadal możesz uwzględnić medyczną marihuanę w swoim budżecie. Metody oszczędzania pieniędzy sprawiają, że łatwiej jest pozwolić sobie na marihuanę. Oto kilka rozsądnych sposobów na to, aby medyczna marihuana była przystępna dla prawie każdego budżetu.

Zdobądź kartę medyczną

Jeśli potrzebujesz marihuany do leczenia schorzeń medycznych, powinieneś uzyskać kartę medycznej marihuany. Karta ta, która jest wymagana w większości stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę, pozwala na zakup marihuany z dyspensariatu. Bez niej, jeśli organy ścigania złapią cię z marihuaną, możesz zapłacić grzywnę lub spędzić krótki czas w więzieniu. Chociaż karta medycznej marihuany wiąże się z opłatą początkową - na przykład w Pensylwanii wynosi ona 50 dolarów - zaoszczędzi ci ona czasu i kłopotów w przyszłości.

Poza tym, że twoje zakupy są legalne, jeśli mieszkasz w stanie, który pozwala również na rekreacyjną marihuanę, możesz zaoszczędzić pieniądze dzięki karcie medycznej, a nie kupując trawkę detalicznie. W przypadku zakupów detalicznych, masz wyższe ceny i podatki od zakupów marihuany. W Kolorado, na przykład, podatki od marihuany medycznej są o 25 procent niższe niż detaliczne.

Koszt zakupu karty medycznej marihuany oznacza, że będziesz musiał kupić określoną ilość trawki w każdym stanie z kartą, zanim zrównoważysz opłatę za kartę. Aby upewnić się, że oszczędzasz pieniądze, zastanów się, ile marihuany musisz kupić rocznie, aby sprawdzić, czy kupujesz wystarczająco dużo, aby zobaczyć oszczędności w swoim stanie. Oto kilka przykładów ilości marihuany, jaką musisz kupić do celów leczniczych, aby zaoszczędzić pieniądze w porównaniu z kosztami zakupu detalicznego:

    Maine: W Maine, musisz kupić 16 uncji, czyli jeden funt, marihuany, zanim koszt karty medycznej i jej oszczędności zrównoważy różnicę w cenie detalicznej. Oregon: W Oregonie, z kartą medycznej marihuany za 200 dolarów, będziesz musiał o 10 uncji, aby taniej było kupić marihuanę medyczną niż detaliczną. Jednakże, detaliczna marihuana w tym stanie jest jedną z najniższych w kraju. Nevada: Pacjenci w Nevadzie nie zaoszczędziliby żadnych pieniędzy kupując kartę medycznej marihuany w stosunku do kosztów detalicznej marihuany, dzięki drogiej opłacie za kartę, 175$, oraz niskiej stawce podatku od marihuany. Massachusetts: Pacjenci z Massachusetts potrzebują tylko pięciu uncji marihuany, dzięki czemu medyczna marihuana jest tańsza niż detaliczna. Kalifornia: Dla Kalifornijczyków, zakup czterech uncji medycznej marihuany z kartą sprawi, że zakup będzie tańszy niż zakup trawki po cenach detalicznych. Alaska: Na Alasce, podobnie jak w Kalifornii, pacjenci muszą kupić tylko cztery uncje marihuany, aby marihuana była tańsza niż zakup w cenach detalicznych. Waszyngton: Osoby w stanie Waszyngton mają najmniejszą liczbę uncji do kupienia, zanim medyczna marihuana stanie się tańsza niż detaliczna. Pacjenci w tym stanie mogą kupić trzy uncje, po czym zaoszczędzą pieniądze na marihuanie medycznej w stosunku do detalicznej.

Kupuj hurtowo

Wiesz już, że możesz zaoszczędzić pieniądze na artykułach gospodarstwa domowego, takich jak chusteczki toaletowe czy ręczniki papierowe, kupując je luzem. Tak samo jest z marihuaną. Niektóre apteki oferują zniżki przy zakupie hurtowym. Chociaż zapłacisz więcej, koszt za uncję będzie niższy. Wybierz tę opcję, jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenie, które wymaga regularnego lub częstego zażywania medycznej marihuany. Aby zapewnić sobie oszczędności, zapytaj w swojej poradni, czy możesz uzyskać zniżki przy zakupie dużych ilości.

Wyhoduj swoją własną

Sprawdź prawo swojego stanu dotyczące uprawy roślin w domu. Niektóre stany, które zalegalizowały medyczną marihuanę, zezwalają pacjentom posiadającym kartę na uprawę ograniczonej liczby roślin na własny użytek. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj swojego lekarza z certyfikatem marihuany o wymagania prawne w twoim stanie dotyczące uprawy medycznej marihuany.

Niektóre stany wymagają, abyś mieszkał w określonej odległości od dyspensarium, zanim będziesz mógł uprawiać rośliny. Arizona ma takie prawo, które pozwala na uprawę do 12 roślin, jeśli mieszkasz w odległości ponad 25 mil od punktu sprzedaży. Inne stany, takie jak Zachodnia Wirginia, nie zezwalają na domową uprawę marihuany w jakimkolwiek celu.

Nie zapominaj o kosztach uprawy roślin. Pieniądze potrzebne do podlewania, karmienia i zapewnienia światła i gleby dla twoich roślin powinny być czynnikami decydującymi o tym, czy własna uprawa pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze.

Negocjuj o darmowe produkty w sklepie

Kiedy odwiedzasz sklep, pomyśl o negocjacjach. Zapytaj o darmowe produkty, jeśli zgodzisz się zrecenzować biznes na swoich mediach społecznościowych lub skierować innych do tego miejsca. Niektóre dyspenasatoria oferują program poleceń. Dzięki takiemu programowi, otrzymujesz zniżki lub darmowe próbki, jeśli polecisz poradnię innym.

Zapoznaj się również z pracownikami. Kiedy to zrobisz, uprzejmie zapytaj, czy mogą dostarczyć ci darmowe próbki. Jeśli jednak dostaniesz jakieś dodatkowe, nie zapomnij dać dobrego napiwku. Dzięki napiwkom pracownicy wiedzą, że ich działania są doceniane, a Ty możesz zwiększyć swoje szanse na darmowe próbki w przyszłości.

Zakupy w okolicy

Jeśli masz luksus mieszkania w pobliżu kilku sklepów, rozejrzyj się za najniższymi cenami produktów z konopi, których potrzebujesz. Możesz odwiedzić je osobiście lub zadzwonić, jeśli nie chcesz tracić czasu na jazdę samochodem lub wydawać pieniędzy na paliwo. Niezależnie od tego, którą metodę wybierzesz, rozmowa z pracownikami każdego z punktów sprzedaży może dać ci szansę na porównanie cen marihuany, a także ewentualnych zniżek na produkty z konopi. Jeśli skontaktujesz się z nimi telefonicznie, będziesz miał również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłych zakupów, zanim dotrzesz do sklepu, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas na załatwianie spraw.

Używaj kuponów

Nie wszystkie poradnie akceptują kupony, ale jeśli ta, którą odwiedzasz, akceptuje je, nie zapomnij zabrać ich ze sobą. Niektóre placówki mogą przyjmować oferty z internetu lub kody rabatowe znalezione na ich stronie internetowej. Jeśli opierasz swoje miejsce docelowe na koszt marihuany, który możesz uzyskać z kuponem, zadzwoń wcześniej, aby sprawdzić, czy dana lokalizacja będzie oferować zniżkę. Niektóre kupony znalezione w sieci mogą być fałszywe. Dzwoniąc, upewnisz się, że nie zostaniesz oszukany, gdy będziesz próbował zaoszczędzić pieniądze w punkcie sprzedaży.

Zapytaj o zniżki

Jeśli Twoja placówka nie akceptuje kuponów, zapytaj o inne zniżki, z których możesz skorzystać. Niektóre oferty mogą obejmować te dla osób często kupujących, seniorów, kupujących po raz pierwszy lub członków wojska. Zapytaj też pracowników zakładu, czy w zakładzie odbywają się wyprzedaże lub czy oferuje on regularne oferty sezonowe. Wakacyjne wyprzedaże zdarzają się także u innych sprzedawców. W zależności od tego, gdzie robisz zakupy, twoja placówka może robić to samo.

Podobnie jak wiele innych miejsc, twoja apteka może oferować zniżki za dołączenie do jej portali społecznościowych lub listy e-mailowej. Biuletyny mailowe mogą powiadomić cię o nadchodzących wyprzedażach lub dostarczyć ci ofert i innych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Zapytaj, czy Twoja apteka oferuje takie sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy.

Zrób swoje własne kulki i napoje

Zamiast kupować potencjalnie drogie przekąski z apteki, możesz spróbować zrobić własne - wszystko, od deserów i przekąsek po tabletki do żucia, kapsułki i syropy. Jeśli wolisz pić swoją marihuanę, możesz również spróbować włączyć ją do napojów, takich jak napoje gazowane, smoothie, soki i inne.

Jednym z prostych sposobów na włączenie medycznej marihuany do różnych jadalnych produktów jest gotowanie z mąką z marihuany lub masłem kannabinoidowym - masłem, które zostało nasączone konopiami indyjskimi. Sztuczka przy robieniu cannabutter polega jednak na tym, aby najpierw aktywować THC w procesie zwanym dekarboksylacją. THC nie może być również zbyt gorące. W przeciwnym razie spali się i nie będzie już zapewniać smaku ani składników odżywczych, o które ci chodzi.

Użyj cannabutter na grzance lub dodaj do sosu sałatkowego. Możesz nawet spróbować zrobić granolę z dodatkiem konopi. Możliwości robienia własnych przekąsek są nieograniczone - będziesz także wiedział dokładnie, co jest w twoich przekąskach, a także zaoszczędzisz pieniądze.

Stosuj najmniejszą konieczną dawkę

Porozmawiaj z lekarzem przed zmianą dawki jakiegokolwiek leku, który zażywasz, w tym marihuany. Jeśli lekarz Ci na to pozwoli, zażywaj najniższą dawkę marihuany niezbędną do uzyskania pożądanego efektu. Stosowanie mniejszej dawki wydłuży czas działania zakupionej marihuany. Jeśli nie jesteś pewien, jaką dawkę zażywać, porozmawiaj z lekarzem.

Wdychana marihuana uderza w twoje ciało szybko, dając szybkie rezultaty, ale połknięta marihuana nie będzie miała takiego samego efektu. Możesz nie zauważyć złagodzenia objawów nawet przez kilka godzin - ale efekty działania marihuany będą zazwyczaj trwać dłużej niż w przypadku innych metod przyjmowania. Jeśli tego nie przewidziałeś, możesz przypadkowo zużyć więcej marihuany niż potrzebujesz, aby kontrolować objawy. Aby zaoszczędzić pieniądze, daj swojej marihuanie wystarczająco dużo czasu, aby stała się skuteczna, zanim zażyjesz więcej.

Spraw, by Twoja marihuana była bardziej efektywna

Niektóre rzeczy, które robisz, mogą pomóc Ci obniżyć ilość potrzebnej marihuany. Jeśli angażujesz się w ćwiczenia, możesz sprawić, że Twoja trawka będzie bardziej skuteczna. Aktywność fizyczna zachęca organizm do uwalniania endokannabinoidów, które działają podobnie do THC w organizmie. Ćwiczenia pomagają poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne, więc możesz potrzebować mniej trawki, aby uzyskać ulgę w objawach. Ostrożnie dodaj aktywność do swojego stylu życia i zawsze pytaj lekarza, czy Twój organizm jest gotowy na rozpoczęcie ćwiczeń.

Jeśli spożywasz edibles lub przyjmujesz marihuanę w jakikolwiek sposób, to co jesz wraz z dawką robi różnicę. Produkty o wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak masło i olej, są często dodawane do marihuany w celu wyprodukowania edibles, ponieważ związki aktywne są rozpuszczalne w tłuszczach. Spożywanie produktów z konopi indyjskich z posiłkiem o niskiej zawartości tłuszczu lub na pusty żołądek zmniejsza ilość aktywnych składników, które organizm wykorzystuje. W ten sposób marnujesz dużą część marihuany. Zażywaj marihuanę z masłem orzechowym, awokado, rybą lub innym wysokotłuszczowym posiłkiem, aby zwiększyć wchłanianie.

Przyjmowanie zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3 może również poprawić wykorzystanie przez twoje ciało systemu endokannabinoidowego. W badaniach na myszach, te, które jadły dietę bogatą w tłuszcze wielonienasycone, miały mniej antagonistów receptorów endokannabinoidowych. Wyniki badań wykazały związek między wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych a wyższym poziomem enzymów endokannabinoidowych i receptorów kannabinoidowych. Przy większej liczbie dostępnych receptorów kannabinoidowych, Twoja medyczna marihuana ma więcej miejsc wiążących w organizmie, dzięki czemu może być bardziej skuteczna.

Rozłożenie dawek w czasie

Innym sposobem na poprawę wykorzystania marihuany przez organizm jest rozłożenie dawek w czasie, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jeśli używasz medycznej marihuany, aby pomóc ci w zasypianiu, przyjmowanie leku bliżej łóżka może sprawić, że będziesz spał lepiej niż w przypadku stosowania go wcześniej w ciągu dnia. Aby uzyskać całodzienną ulgę, przyjmuj małe dawki w regularnych odstępach czasu w ciągu dnia. Uzyskasz bardziej stałą ilość w krwiobiegu, aby uzyskać stałą ulgę. Podczas gdy małe, stabilne dawki marihuany mogą pomóc w utrzymaniu objawów na dystans, możesz również skorzystać na zrobieniu sobie przerwy.

Należy pamiętać, że możliwe jest rozwinięcie pewnej tolerancji na marihuanę, a objawy odstawienia mogą się pojawić, jeśli nagle przestaniesz jej używać. Rzadko dotyka to pacjentów, którzy używają niższych dawek, jednak często krótka przerwa od leku może zaradzić tej tolerancji. Zawsze jednak porozmawiaj z lekarzem o zrobieniu przerwy w przyjmowaniu leku, nawet na krótką chwilę. Jak w przypadku wszystkich problemów medycznych, zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zastosuj inne leczenie

Jeśli Twój lekarz zaleci Ci marihuanę, oznacza to, że uznał ją za dobrą opcję dla Ciebie. Nie przestawaj brać żadnych leków bez konsultacji z lekarzem, ale aby zaoszczędzić pieniądze na medycznej marihuanie, możesz rozważyć uzupełnienie jej innym leczeniem, aby ograniczyć jej stosowanie.

Jeśli stosujesz medyczną marihuanę, prawdopodobnie próbowałeś już wielu innych rozwiązań, które okazały się nieodpowiednie. Ale połączenie łagodnych i skutecznych leków z marihuaną może pomóc ci ograniczyć ich stosowanie. Omów wszelkie kombinacje leków ze swoim lekarzem, aby uniknąć poważnych komplikacji lub interakcji lekowych. Nie zapominaj, że marihuana jest nadal lekiem i może wchodzić w interakcje z innymi lekami, które zażywasz.

Chroń swoje zakupy

Podczas gdy wiele stanów oferuje zarówno marihuanę rekreacyjną, jak i leczniczą, więcej stanów pozwala na zakup tylko marihuany medycznej. Ze względu na zaporowe koszty marihuany i jej zakaz sprzedaży do celów rekreacyjnych w wielu miejscach, będziesz musiał chronić swoje zioło przed ludźmi, którzy mogą chcieć używać go rekreacyjnie.

Tak jak w przypadku wszystkich leków, nigdy nie dziel się swoją marihuaną z innymi ludźmi. Zmarnujesz pieniądze, będziesz miał mniej dla siebie i być może złamiesz prawo. Chroń swoją marihuanę tak samo, jak inne leki na receptę. Rozważ zakup pudełka na leki na receptę, aby chronić swój zakup i zaoszczędzić pieniądze.

Znajdź najbliższy punkt sprzedaży

Aby zaoszczędzić pieniądze na marihuanie, musisz mieć punkt sprzedaży blisko swojego domu. Nie chcesz marnować gazu w swoich wysiłkach, aby zaoszczędzić pieniądze na leczeniu. Skorzystaj z tego prostego źródła, aby znaleźć najbliższy punkt sprzedaży. Jeśli potrzebujesz lekarza od marihuany, możesz również zlokalizować go w swoim stanie. Dzięki Internetowi, nie musisz się już zastanawiać, gdzie iść po uzyskaniu rekomendacji marihuany. Jedyne, co pozostaje Ci do zrobienia, to wybór metody, której użyjesz, aby zaoszczędzić pieniądze na lekarstwach.

Znajdź lekarza Znajdź aptekę

Zasoby:

    https://www.thestreet.com/how-to/how-to-get-medical-marijuana-card-14643518 https://www.westword.com/marijuana/mmj-card-savings-how-much-cheaper-is-medical-pot-than-retail-9393120 https://healthcare.findlaw.com/patient-rights/medical-marijuana-laws-by-state.html https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0955286311001537?via%3Dihub

Autor

Krystian Deląg

Dyrektor laboratorium prowadzącego badania nad właściwościami medycznej marihuany - Warszawa.

Zobacz również