Jak znaleźć firmę, która nie przeprowadza testów na obecność marihuany

Jak znaleźć firmę, która nie testuje na obecność marihuany?

Posted by Lori Ann Reese on 08/24/2021 in Konsumpcja

Zaktualizowano 27 sierpnia 2021 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Przewijasz ogłoszenie na tablicy ogłoszeń i wtedy to widzisz; przerażający test na obecność narkotyków przed zatrudnieniem. Lub, co gorsza, oczekiwanie testowania narkotyków przed zatrudnieniem, a następnie losowo tak długo, jak pozostajesz zatrudniony w firmie.

W 2019 roku Glassdoor poinformował, że średnio 2,4% miejsc pracy wymagało testów narkotykowych przed zatrudnieniem. Ale stawka ta różni się w zależności od regionu. Podczas tego badania stwierdzono na przykład, że Arlington w Teksasie ma 7% wskaźnik testów narkotykowych pracowników. W Nowym Jorku natomiast 0,46% ogłoszeń o pracę zawierało informację o wymogu przeprowadzenia testu na obecność narkotyków.

Ale to było przed wprowadzeniem COVID-19. I zanim ogromny odsetek globalnej siły roboczej przeszedł na system WFH (praca z domu). Jest to niezbędne udogodnienie, które pomaga chronić zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. I aby zapobiec sytuacji, w której wybuch epidemii pozbawia 100% pracowników pracy, uniemożliwiając funkcjonowanie firmy. Jest to realne zagrożenie dla firm na całym świecie, które zapoczątkowało sytuację WFH.

Teraz pracownicy pracują w domu. Cieszą się korzyściami finansowymi i korzyściami związanymi z równowagą między pracą a życiem prywatnym, o których nie zdawali sobie sprawy, zanim WFH stało się normą. A firmy poradziły sobie z problemami związanymi z dostosowaniem się do zdalnego personelu.

Wielu Amerykanów twierdzi, że nie wróci już do pracy w biurze. A jeśli są pacjentami z kartą medyczną, może to również oznaczać samoleczenie w godzinach pracy. Szukają też pracodawców, którzy zaoferują im możliwość stałej pracy w domu. I politykę "nie pytaj, nie mów" dotyczącą używania marihuany do celów leczniczych w ciągu dnia pracy.

Duża liczba Amerykanów nadal pracuje w domu

Ludzie chcą pracować w domu z różnych powodów. Dla niektórych oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdy do pracy. Uwalniasz się od zmęczenia, gdy nie musisz podróżować godzinę lub więcej autostradą. Ten uporczywy rodzaj zmęczenia, który rozumieją tylko osoby dojeżdżające do pracy. Przejście od dojeżdżania do pracy do pracy w domu zmienia życie. A energia, która wcześniej była zużywana na męczące dojazdy do pracy, może być spożytkowana gdzie indziej.

Niektóre badania sugerują, że praca w domu może sprawić, że będziemy zdrowsi. A kiedy się nad tym zastanowić, pomysł ten zaczyna nabierać sensu. Nagle, nie ścigasz się do pracy i nie podejmujesz złych decyzji żywieniowych po drodze. Pączki i kawa? Nie ma mowy. Masz czas na jajka i tosty z awokado. A zbilansowane posiłki robią wielką różnicę, jeśli chodzi o osobiste samopoczucie.

Szacuje się, że 41% Amerykanów nadal pracuje w domu. Liczba ta spadała przez całe lato, gdy firmy zaczęły witać pracowników z powrotem w biurze. Ale wraz z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń wirusem COVID-19 (w niektórych regionach równym lub większym niż w 2020 roku), wygląda na to, że możemy pracować w domu przez długi czas.

Jeśli nie musisz nigdzie wychodzić, jesteś zdystansowany społecznie i pracujesz w domu, czy możesz używać marihuany w celach medycznych w ciągu dnia? Nie ma ryzyka prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. A małe ilości marihuany mogą sprawić, że pracownicy będą bardziej produktywni dzięki radzeniu sobie ze stresem, lękiem i objawami bólu.

Przeczytaj: "Szczera prawda o ziole i pracy w domu".

Nie każdy, kto używa marihuany, chce się upośledzić

Istnieje błędne przekonanie zakorzenione w propagandzie, która sięga aż do lat 30-tych XX wieku w Ameryce. Jest ich kilka. Ale jednym z najczęstszych stereotypów na temat ludzi, którzy spożywają marihuanę jest to, że stają się upośledzeni.

Co to jest upośledzenie? Przypomnij sobie czasy college'u. Upośledzony to ty siedzący na kanapie, wpatrujący się w odbicie swojej twarzy w telewizorze. Chciałeś coś zjeść, ale czułeś, że lodówka jest za daleko, więc zamiast tego uciąłeś sobie drzemkę. Wszyscy tam byliśmy i to robiliśmy. I nie zawsze jest to przyjemne.

Kiedy jesteś upośledzony marihuaną, trudno to ukryć. Tylko bardzo doświadczeni tokerzy potrafią czasem zachować się na trzeźwo. Częściowo dlatego, że mają doświadczenie, aby wiedzieć, ile palić, aby osiągnąć pożądany poziom psychoaktywny. W ten sam sposób wielu dorosłych wie, ile napojów alkoholowych może wypić, aby nie osiągnąć poziomu upojenia "jak w Uberze do domu".

Doświadczeni użytkownicy marihuany znają swoje limity

Ludzie, którzy używają marihuany od dłuższego czasu wiedzą, jakie odmiany działają na nich. Na przykład, jeśli chcesz się "ukryć", bo przyjeżdża twoja teściowa, wybierzesz swoje zioło mądrze.

Możesz ominąć odmiany, które muszą dać ci charakterystyczną "uśmiechniętą" twarz i perma-grin. Albo odmiany konopi, które mogą sprawić, że będziesz się niekontrolowanie śmiać lub zjesz wszystko z lodówki. Możesz nawet zdecydować się na bezzapachowy jadalny produkt, który działa przez 4-6 godzin i daje ci poczucie bezpieczeństwa, nie powodując upośledzenia.

Upośledzenie zazwyczaj nie jest celem używania marihuany przez osobę posiadającą kartę medyczną. Celem jest zapewnienie korzyści leczniczych. Czy to oznacza, że twój poziom lęku spadnie z Defcon 1 z powrotem do Defcon 3? Są na to odpowiednie odmiany. Czy może sprawić, że ból kolana lub pleców będzie bardziej znośny? Jest wiele szczepów, które mogą pomóc.

Tak więc, prawdopodobieństwo, że pracownik WFH będzie siedział z bongiem i oglądał programy kulinarne przez cały dzień w czasie pracy jest prawdopodobnie bardzo niskie. W końcu nie jest trudno monitorować produktywność pracownika. I zauważyć, czy ma na nią wpływ fakt, że pracownik pracuje w domu. A jeśli dzień staje się stresujący, może to oznaczać, że dopada go chillum. Szybki łyk odpowiedniej odmiany może faktycznie poprawić umiejętności pracownika w zakresie radzenia sobie ze stresem. A na pewno ich nastrój.

Czy ludzie używają trawki w pracy? Legalne aspekty bycia na haju podczas dnia pracy

Może być kilka przeszkód w uzyskaniu prawdziwych danych na ten temat. Przede wszystkim, kto przyzna się do używania marihuany w godzinach pracy? Wydaje się, że to świetny sposób na zwolnienie. Tak więc respondenci biorący udział w ankiecie na temat używania marihuany będą prawdopodobnie zniekształceni.

Pojawiło się jednak nowe badanie, w którym stwierdzono, że marihuana używana po pracy nie ma negatywnego wpływu na wydajność. Tytuł badania mówi wszystko: "Altered States or Much to Do About Nothing? Badanie na temat tego, kiedy używa się marihuany w odniesieniu do jej wpływu na wydajność". Ale to dotyczyło używania marihuany po powrocie z pracy do domu. Wspierała ona brak efektów rezydualnych następnego ranka, kiedy nadszedł czas, aby wrócić do pracy.

Na stronie AmericanMarijuana.org znajdziesz wyniki ankiety przeprowadzonej w 2020 r. wśród 1 001 pracowników. Był to początek stanu zagrożenia zdrowia COVID-19, a specjaliści byli wysyłani do domu, aby pracować zdalnie.

Niektóre z kluczowych wniosków z tej ankiety dotyczącej pracowników zdalnych obejmowały:

 • 36,1% pracowało dla firm, które zezwalały na używanie marihuany po pracy.
 • 35,3% całkowicie zabroniło pracownikom używania marihuany
 • 53,6% pracodawców w ogóle nie przeprowadzało testów na obecność narkotyków.

W badaniu stwierdzono, że aż 38% firm zmieniło swoją politykę testowania narkotyków w czasie pandemii. Dla niektórych mogła to być strategia zatrzymania pracowników. Dla innych była to strategia zatrzymania pracowników.

Jak wielu Amerykanów zatrudnionych zdalnie używa marihuany w ciągu dnia pracy?

Wydaje się, że wiele się zmieniło w ciągu jednego roku, gdy porównamy niektóre dane z Glassdoor i amerykańskiej ankiety na temat marihuany. Było też kilka innych zaskakujących odkryć z ankiety American Marijuana.

Nieco ponad 40% badanych pracowników stwierdziło, że przestało używać marihuany w czasie godzin pracy w domu. Ponad 63% respondentów stwierdziło, że nie używało marihuany w ciągu dnia. I tylko 36,8% amerykańskich pracowników powiedziało, że regularnie ćpało w czasie pracy w firmie.

Badacze uważają, że powodem mogły być protokoły dystansu społecznego. Wiele rodzin pracowało w domu, a dzieci były nauczane w domu. To utrudniałoby jednostce pobłażanie sobie.

Wiek pracowników, którzy palą marihuanę podczas pracy w domu

Czynnikiem jest również wiek i to, czym się zajmujesz. Ponad 41% respondentów w wieku 20-29 lat przyznało, że używa marihuany w ciągu dnia pracy. Natomiast wśród pracowników zdalnych w wieku 50 lat i starszych było to tylko 29,8%.

Około 45% pracowników umysłowych przyznało się do pracy pod wpływem marihuany. Podczas gdy wśród pracowników fizycznych było to tylko 21,6%. Kadra kierownicza również przyznała się do używania marihuany w godzinach pracy. 34,7% respondentów było przełożonymi lub kierownikami.

W jakich zawodach pracodawca zawsze będzie przeprowadzał testy na obecność marihuany?

Zawody, które wiążą się z bezpieczeństwem publicznym, pojazdami komercyjnymi lub sprzętem zawsze będą wymagały losowego badania na obecność narkotyków. Powodem jest to, że ryzyko wypadków i obrażeń jest wyższe. A stawki ubezpieczeniowe są wyższe dla firm, które pracują z ciężkim sprzętem lub pojazdami transportowymi.

Aby walczyć z rosnącymi kosztami komercyjnego ubezpieczenia biznesowego, firmy muszą udowodnić, że podejmują środki ostrożności. Jedną z takich metod zapobiegawczych jest losowe testowanie pracowników pod kątem zażywania narkotyków. Osoby, które posiadają profesjonalne certyfikaty, takie jak CDL (komercyjne prawo jazdy), są również zobowiązane do poddawania się wyrywkowym testom. W przypadku pozytywnego wyniku testu mogą one stracić licencję handlową.

Zawody wymagające badań na obecność narkotyków

Inne zawody, które zawsze będą miały losowe testy na obecność narkotyków lub wymagania dotyczące badań przed zatrudnieniem obejmują:

 • Lekarze
 • Pielęgniarki
 • Technicy radiologiczni
 • Stanowiska rządowe
 • Produkcja (montaż, spawanie, wózki widłowe, obsługa maszyn)
 • Kierowcy ciężarówek
 • Prace w przemyśle lotniczym i obronnym
 • Budownictwo
 • Prace farmaceutyczne
 • Nieruchomości
 • Organizacje non-profit

Pracownicy, którzy pracują z wrażliwymi populacjami w jakimkolwiek charakterze, zazwyczaj mają wymóg badania na obecność narkotyków. Oznacza to sanitariuszy, asystentów medycznych, pracowników opieki dziennej lub kogokolwiek, kto pracuje z dorosłymi lub dziećmi wymagającymi opieki.

Jak znaleźć firmę, która nie testuje na obecność marihuany?

Pandemia zmieniła sposób, w jaki żyjemy i pracujemy. Bez ostrzeżenia, firmy musiały się dostosować i przestawić pracowników na pracę zdalną. Teraz, ponad rok później, wiele organizacji twierdzi, że nie zaobserwowało spadku wydajności. Niektóre firmy oszczędzają więcej pieniędzy dzięki zdalnym pracownikom. A pracownicy również czują się zadowoleni.

Losowe testy narkotykowe stawiają pacjentów z kartą medyczną w niekomfortowej sytuacji. Mają oni prawo do używania medycznej marihuany w związku z ich stanem zdrowia. A testy nie potwierdzają, kiedy pracownik użył marihuany. Podczas lunchu? A może przed snem?

Niektóre stany, takie jak Nowy Jork, wprowadziły ochronę pracowników. Inne stany właśnie o tym dyskutują. W jaki sposób pacjenci z kartą medyczną mogliby być zwolnieni z działań karnych (zawieszenie lub wypowiedzenie) za używanie medycznej marihuany. Jeśli praca pracownika mieści się w kategorii niższego ryzyka.

Filtruj wyniki wyszukiwania pracy na Indeed i innych stronach

Główne strony z ofertami pracy, takie jak Indeed.com mają filtr, który pomoże Ci w wyszukiwaniu. Wpisz "No Drug Test", a zobaczysz oferty, które wymagają testów na obecność narkotyków. Albo losowe badania pracowników na obecność narkotyków, albo badania przed zatrudnieniem. Możesz również użyć zapytania "No Drug Test Remote" na Indeed, aby znaleźć stanowisko WFH i wyeliminować firmy, które wymagają obowiązkowych testów.

Ulubione lub zapisz oferty pracy, które pasują do Twoich potrzeb jako posiadacza karty medycznej. Większość ofert pracy, które wspominają o testach narkotykowych to informacje, że będziesz musiał je przejść. Jednak niektóre firmy zaczynają umieszczać na profilach ofert pracy informację "brak testów na obecność narkotyków".

Jest to prawdopodobnie bardzo skuteczne narzędzie rekrutacji. Zwłaszcza w erze COVID-19.

Autor

Krystian Deląg

Dyrektor laboratorium prowadzącego badania nad właściwościami medycznej marihuany - Warszawa.

Zobacz również