Jaki jest średni koszt badania na obecność marihuany?

Jaki jest średni koszt badania na obecność marihuany?

Posted by Marihuana Doctors on 10/10/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 4 stycznia 2020 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W większości stanów, w których obowiązuje program medycznej marihuany, musisz poddać się badaniu lekarskiemu. Lekarz potwierdzi, że cierpisz na chorobę, którą twój stan uznaje za kwalifikującą się do programu. Nawet jeśli Twój stan zezwala już na rekreacyjne używanie marihuany, pacjent może nie mieć ukończonych 21 lat lub chcieć skorzystać z dodatkowych przywilejów przewidzianych dla posiadaczy zielonej karty.

Niestety, takie wizyty lekarskie nie są bezpłatne. Podobnie jak w przypadku każdej innej podróży medycznej, należy wziąć pod uwagę koszty związane z wizytą w gabinecie lekarskim w celu zbadania stanu zdrowia pod kątem marihuany.

Główne czynniki wpływające na koszty badań na obecność marihuany

Czynnikiem, który może mieć największy wpływ na koszt badania na obecność medycznej marihuany, jest to, czy w ogóle jest ono potrzebne. Jeśli jesteś osobą pełnoletnią, która ukończyła 21 lat i mieszka w stanie, który zezwala na rekreacyjne palenie marihuany, możesz po prostu pójść do apteki i kupić marihuanę. Dla Ciebie koszt i wysiłek związany z rejestracją i regularnym odnawianiem karty może nie przewyższać zwolnień z podatków, jakie niektóre stany oferują posiadaczom zielonej karty.

W chwili pisania tego tekstu, możesz kupić marihuanę bez karty medycznej na Alasce, w Kalifornii, Kolorado, Maine, Massachusetts, Nevadzie, Oregonie, Waszyngtonie i Waszyngtonie D.C. Jeśli mieszkasz w jednym z tych stanów, sprawdź, jakie korzyści płyną z uzyskania karty medycznej marihuany w porównaniu z kupowaniem trawki bez karty.

Naturalnie, kolejnym najważniejszym czynnikiem jest stan, w którym mieszkasz. Ponieważ marihuana jest nielegalna na poziomie federalnym, nie ma uniwersalnego kosztu badań na obecność marihuany. Kwota, jaką zapłacisz za wizytę kwalifikacyjną, zależy od stanu i przychodni, do której się udasz.

Ceny te są bardzo zróżnicowane. Za wizytę bez ubezpieczenia można zapłacić od 50 do 200 dolarów. Ale te dwa czynniki nie są jedynymi, o których należy myśleć. Inne okoliczności również mogą sprawić, że koszty oceny będą wyższe lub niższe.

Gdzie można umówić się na wizytę w sprawie medycznej marihuany

W zależności od miejsca zamieszkania, możesz mieć więcej niż jeden wybór przychodni, do której chcesz się udać na ocenę.

Niektóre stany przyjazne marihuanie przyjmują zalecenia od każdego lekarza, który przyjmował cię przez dłuższy czas, np. od twojego lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli tylko masz z nim dobre relacje i leczył cię z powodu choroby, możesz poprosić go o dokumentację. Jest to zwykle najwygodniejsza opcja, jeśli lekarz zgadza się na stosowanie marihuany.

Jednak inne stany akceptują rekomendacje tylko od lekarzy, którzy przeszli przez proces certyfikacji. Niektóre stany mają własne kursy certyfikacyjne przeznaczone specjalnie dla lekarzy, którzy zalecają marihuanę leczniczą. Inne wymagają od lekarza potwierdzenia, że przeszedł on szkolenie w zakresie zagadnień związanych z medyczną marihuaną.

Jeśli twój stan wymaga certyfikacji w zakresie medycznej marihuany, możesz poprosić lekarza, z którym już się spotykasz, aby przeszedł ten proces. W niektórych przypadkach lekarz pierwszego kontaktu może zgodzić się na stosowanie marihuany w medycynie i z chęcią przystąpi do certyfikacji. Jednak niektórzy lekarze mogą nie chcieć wydać rekomendacji, więc trzeba poszukać przychodni przyjaznej dla chwastów.

W niektórych stanach istnieją kliniki, które zajmują się wydawaniem zaleceń dotyczących medycznej marihuany. W stanach, w których prawo dotyczące marihuany jest bardziej otwarte, możesz odbyć szybką wizytę i otrzymać lek jeszcze tego samego dnia. Jednak kliniki te mogą nie akceptować ubezpieczenia zdrowotnego.

Dodatkowe koszty związane z badaniami na obecność medycznej marihuany

Koszt przystąpienia do programu medycznej marihuany w twoim stanie wykracza poza koszt wizyty u lekarza. Konsultacja z lekarzem na temat twoich uprawnień do medycznej marihuany jest tylko jedną z części całego procesu rejestracji. Aby zrozumieć prawdziwy koszt udowodnienia swojej kwalifikacji, należy zastanowić się nad każdą okolicznością związaną z procedurą.

Niektóre koszty związane z uzyskaniem oceny medycznej marihuany obejmują:

    Podróż: Jeśli mieszkasz w odległej, wiejskiej okolicy i potrzebujesz wizyty u specjalnie wyszkolonego lekarza, podróż do bardziej zaludnionego miejsca może być kosztowna. Czasami można umówić się na wizytę za pośrednictwem czatu wideo, ale nie zawsze akceptują oni ubezpieczenie. Czas wolny od pracy: Jeśli masz pracę bez elastycznych godzin pracy lub płatnego urlopu, być może będziesz musiał stracić godziny pracy, aby odwiedzić lekarza zajmującego się marihuaną. Nie każdy gabinet świadczy usługi poza godzinami pracy. Pacjenci, którzy muszą pokonać dużą odległość, aby udać się na wizytę, czasami muszą wziąć dłuższy urlop. Opłaty rejestracyjne: Po uzyskaniu rekomendacji medycznej, nie kończy się proces rejestracji w programie. Większość stanów wymaga uiszczenia opłaty rejestracyjnej. W 2012 r. koszty aplikacji wahały się od 25 do 200 USD. Opłaty za przedłużenie rejestracji: Po przystąpieniu do stanowego programu medycznej marihuany, musisz regularnie odnawiać swoje uczestnictwo i otrzymywać kolejne rekomendacje. Co roku musisz uiścić opłatę za odnowienie uczestnictwa w programie i pokryć koszty dodatkowych wizyt, na które musisz się udać.

Możliwe zniżki/ubezpieczenie w związku z kwalifikacją do leczenia marihuany

Jeśli korzystasz z pomocy rządowej, możesz kwalifikować się do uzyskania obniżonej opłaty rejestracyjnej od swojego stanu. Stany takie jak Kalifornia i Arizona obniżają opłaty dla pacjentów korzystających z programów takich jak ubezpieczenie medyczne finansowane przez rząd oraz zasiłki żywnościowe. Niektóre stany biorą nawet pod uwagę dochód pacjenta i obniżają opłatę, jeśli zarabia on mniej niż wynosi federalna granica ubóstwa.

Pacjenci posiadający ubezpieczenie medyczne mogą obniżyć swoje współpłacenie, jeżeli ich wizyta jest objęta ubezpieczeniem. To, czy usługa zostanie pokryta, zależy od przychodni i od ubezpieczenia. W razie wątpliwości należy zapytać lekarza lub firmę ubezpieczeniową.

Potencjalny całkowity koszt rejestracji medycznej marihuany

Jak widzisz, na całkowity koszt rejestracji w stanowym programie medycznej marihuany składa się wiele elementów. Oto nasze szacunki kosztów, jakie możesz ponieść:

    Co-Pay: ~$0 do $200 Opłata rejestracyjna: ~0 do 200 USD Opłata za odnowienie rejestracji: ~0 do 180 USD Koszt całkowity: ~0 do 580 USD

Więcej informacji

Ponieważ znaczna część kosztów uzyskania oceny zależy od lokalizacji i osobistych okoliczności, powinieneś przeczytać więcej o kosztach przystąpienia do programu medycznej marihuany. Aby zacząć, zapoznaj się z poniższymi wpisami:

    Jaki jest średni koszt recepty na medyczną marihuanę? Prawo stanowe dotyczące medycznej marihuany (w tym proces składania wniosków) Baza danych lekarzy marihuany

Potrzebujesz więcej pomocy?

Nie możesz pokonać doświadczenia profesjonalistów. Już dziś zapytaj swojego lekarza lub sprzedawcę o proces ubiegania się o medyczną marihuanę.

Autor

Krystian Deląg

Dyrektor laboratorium prowadzącego badania nad właściwościami medycznej marihuany - Warszawa.

Zobacz również