Marihuana medyczna i autyzm

Autyzm to poważne zaburzenie, które ma wpływ na dziecko już od jego pierwszych lat życia. Idą za tym poważne konsekwencje i problemy z komunikacją z innymi ludźmi. Taki problem jest trudny do zwalczenia, ponieważ póki co nie mamy żadnych środków, które mają gwarantować w 100% skuteczne terapie w walce z tym problemem. Jednym z rozwiązań są środki na bazie marihuany i oleju z konopi. Obecnie cały czas pracuje się obecnie nad tym, by przygotować możliwie najlepsze środki, które zagwarantują skuteczną walkę. Rodzice, którzy są zainteresowani pokonaniem problemów myślą właśnie o stosowaniu marihuany.

Mamy również pytania, które odnoszą się do tego czy takie stosowanie marihuany u dzieci na pewno będzie bezpieczne. Trzeba pamiętać, że jest to element uzależniający, w związku z czym musimy zastanowić się czy lepsze będą efekty i czy warto ryzykować, że pojawią się jakieś skutki uboczne stosowania takich właśnie środków na bazie konopi. Okazuje się jednak, że wielu rodziców tak naprawdę nie ma wyjścia i musi się właśnie na takie środki decydować. Wysoka ich skuteczność to element, który tak bardzo zachęca do ich stosowania. W niektórych przypadkach okazuje się, że wystarczyło około 3 tygodnie i już pojawiały się efekty ich stosowania. Nie powinniśmy się więc dziwić, że są to cały czas produkty wybierane przez rodziców, którzy niekiedy nie zastanawiają się czy wiąże się z tym ryzyko.

Badania jakie obecnie były prowadzone pokazują, że marihuana i środki na jej bazie rzeczywiście charakteryzują się skutecznością i warto je wykorzystywać. Reakcja na marihuanę może być jednak różna i to będzie kwestią, która powinna nas zainteresować. Musimy szukać bowiem takich rozwiązań, że dziecko będzie odpowiednio bezpieczne. Nie wiemy natomiast jakie skutki pojawią się przy długotrwałym stosowaniu marihuany. Wydaje się więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie środków na jej bazie w sposób szczególnie ostrożny, tak by nie wydarzyło się nic złego, a jednocześnie by zachować skuteczność ich działania.

Autor

Jakub Wojtuń

Pracownik laboratorium badawczego działanie marihuany - Poznań

Zobacz również