Napoje z marihuaną mogą zastąpić piwo

Legalne napoje z marihuaną wcale nie są mrzonką. Pewne kroki w tym kierunku już zostały poczynione. Nawet w naszym kraju w pojawił się kiedyś zagraniczny napój orzeźwiający w cenie zbliżonej do innych. Zawierał śladowe ilości THC, substancji aktywnej marihuany, i wywołał wielką burzę. Sprawę wprowadzenia go do sprzedaży natychmiast podchwyciła policja, chociaż wprowadzenie do obrotu odbyło się legalnie. Po badaniach okazało się, że faktycznie jest w nim zakazana substancja. W stężeniu homeopatycznym, czyli ledwie dającym się wykryć przez bardzo czuły sprzęt. Napój posiadał wszystkie niezbędne dokumenty do sprzedawania go w UE, więc nie było potrzeby dodatkowego jego zarejestrowania.

Mimo to, zniknął ze sprzedaży w naszym kraju i dostępny jest tylko w sprzedaży internetowej. Sytuacja jest dość zabawna, ponieważ zawartość THC w płynie była ponad 100 razy większa, niż poziom dopuszczalny w przemysłowym wykorzystaniu konopi. O sprawie szybko zapomniano, co nie oznacza, że w innych częściach świata nie podejmuje się podobnych pomysłów. W Stanach Zjednoczonych do obrotu wprowadzono linię napojów ze znacznie większą zawartością THC. Władze nie protestował. Napój wprowadzono na listę leków, ale oprócz tego nie ma problemów z jego dystrybucją. Jego cena jest jednak za duża, by ktokolwiek myślał o jego sprowadzaniu do Polski.

Podobne działania podjęto też jednym ze stanów USA, który niemal całkowicie zalegalizował już marihuanę. Twórcy tamtejszego napoju przygotowali go tak, by zawierał dawkę THC, która nie pozwala na osiągnięcie odurzenia, więc nie jest dla władz problematyczna, ale ma być wystarczająca do zrelaksowania się. Napoje z THC zastępujące w naszym kraju piwo to oczywiście pieśń dalekiej, jeśli jeszcze nie dalszej przyszłości, co nie oznacza, że przemysł napojów bezalkoholowych nie wykorzystuje już teraz konopi do tworzenia swoich produktów. Sęk w tym, że nie zawierają one w ogóle THC, przez co nie można liczyć na jakiekolwiek pozytywne odczucia i osoby zamawiające takie napoje w różnych klubach są zawsze zawiedzione.

Autor

Dawid Hućko

Kierownik sortowni nasion marihuany - Brzeszcz.

Zobacz również