Odnawianie Karty Medycznej Marihuany na Florydzie

Odnawianie Karty Medycznej Marihuany na Florydzie

Posted by Lori Ann Reese on 06/11/2020 in Floryda

Zaktualizowano 4 października 2020. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli jesteś nowy w programie medycznej marihuany na Florydzie, zauważysz, że z przodu twojej karty medycznej marihuany znajduje się data ważności. Nie martw się, ponieważ odnowienie karty medycznej marihuany na Florydzie jest prostym procesem. Proces ten może zostać zakończony w formie papierowej lub online. Twój opiekun może wykonać te kroki za ciebie, jeśli to konieczne.

Dlaczego moja karta medycznej marihuany na Florydzie wygasa?

W stanie Floryda i w całych Stanach Zjednoczonych, karty medycznej marihuany wymagają corocznego odnawiania, aby zapewnić, że pacjent używa leczniczej marihuany w bezpieczny sposób. Opieka i nadzór certyfikowanego lekarza zajmującego się marihuaną są obowiązkowe, według Departamentu Zdrowia Florydy (DOH).

Warunki zdrowotne ulegają zmianie. Możesz otrzymywać nowe leki, które mogą wchodzić w interakcje z rodzajem medycznej marihuany, którą stosowałeś w celu łagodzenia objawów. Jeśli obecnie wapujesz lub używasz marihuany do palenia na Florydzie i pojawiły się u ciebie trudności z oddychaniem lub zapalenie płuc, musisz skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w marihuanie na Florydzie. Lekarz określi inne rodzaje medycznej marihuany (takie jak nalewki lub kapsułki), które mogą być dla ciebie lepszą alternatywą.

Jak wypełnić wniosek o odnowienie licencji na medyczną marihuanę na Florydzie?

Office of Medical Marijuana Use (OMMU) zaleca rozpoczęcie procesu odnowienia aplikacji na czterdzieści pięć (45) dni przed datą wygaśnięcia twojej karty medycznej marihuany. Zanim zaktualizujesz swoje odnowienie w rejestrze medycznej marihuany na Florydzie, będziesz musiał mieć kopię swojej identyfikacji ze zdjęciem wydanej przez stan. Zostaniesz poproszony o przesłanie tych dokumentów.

    Odwiedź stronę internetową OMMU na Florydzie.Uzyskaj dostęp do rejestru pacjentów, wprowadzając swoją poufną nazwę użytkownika i hasło.3. Znajdź opcję "Twoja karta" na górze strony. Pozwoli Ci to na przejrzenie Twojego aktualnego wniosku o wydanie karty identyfikacyjnej. Sprawdź dwukrotnie, czy nie ma błędów w Twoim nazwisku, adresie i informacjach o pacjencie w rejestrze, w tym w numerze Social Security. Należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby złożyć podpis elektroniczny, a następnie kliknąć "Submit Application" (Wyślij wniosek). Po kliknięciu, aby złożyć wniosek o odnowienie karty medycznej marihuany na Florydzie, strona poprosi o dokonanie płatności za odnowienie. W chwili pisania tego tekstu, opłata za odnowienie wynosi $75.00, z dodatkową opłatą transakcyjną w wysokości $2.25 za przetwarzanie płatności online.

Po złożeniu wniosku, możesz śledzić status swojej aplikacji w trakcie jej rozpatrywania. Możesz nadal używać swojej karty medycznej marihuany aż do daty wygaśnięcia.

Co się stanie, jeśli nie odnowię mojej karty medycznej marihuany na Florydzie?

Jeśli pozwolisz, aby Twoja karta medycznej marihuany na Florydzie wygasła, nie będziesz mógł jej używać do zakupu medycznej marihuany w licencjonowanych Centrach Leczenia Medyczną Marihuaną (MMTCs). Ponieważ proces odnowienia karty może zająć trochę czasu, pacjenci są zobowiązani do odnowienia karty na 45 dni przed jej wygaśnięciem. Na Florydzie są setki tysięcy posiadaczy kart z medyczną marihuaną.

Jeśli nie jesteś w stanie odnowić swojej karty medycznej marihuany ze względu na stan zdrowia, możesz wyznaczyć opiekuna, a ten członek rodziny lub opiekun może zakończyć proces w twoim imieniu.

Pamiętaj, że najważniejszym priorytetem Departamentu Zdrowia Florydy jest zapewnienie mieszkańcom i sezonowym rezydentom dostępu do bezpiecznej medycznej marihuany. Odnowienie karty medycznej marihuany na Florydzie może również pomóc w zapobieganiu oszustwom i kradzieży tożsamości.

Autor

Dawid Hućko

Kierownik sortowni nasion marihuany - Brzeszcz.

Zobacz również