Olej z konopi

Olej konopny – co to? Olej konopny to ekstrakt z konopi, który ma skoncentrowany charakter i przez niektórych pacjentów stosowany jest jako ich idealny sposób na raka. Okazuje się, że metody przygotowywania takiego olejku nie są trudne i nie będzie trzeba posiadać ku temu jakiegoś specjalistycznego sprzętu. Celem ekstrakcji będzie doprowadzenie do sytuacji, w której uda się z konopi wyciągnąć wszystkie najważniejsze składniki, w stężonej postaci. Olejek będzie się przyjmowało doustnie i dawkowało po kilka kropel. Jak przygotowuje się olej konopny? Olej można wykonywać również w zróżnicowanych metodach działania.

Najbardziej popularne rozwiązanie to zawsze ekstrakcja, która dokonuje się przez użycie benzyny albo eteru naftowego. Taką formę użył również prekursor tego olejku Rick Simpson, który uważał, że to najlepszy środek pozwalający na leczenie raka. Przy realizacji olejku można także stosować inne rozpuszczalniki, które są dopuszczone do spożywania takie jak etanol czy oliwa z oliwek. Czym jest benzyna lub eter naftowy? To produkty, które są do siebie podobne, ale na całym świecie mogą być w różny sposób określane i mogą mieć różne nazwy. Rozpuszczalniki w obu przypadkach są jednak przygotowywane na bazie węglowodorów naftowych. Często są dostępne z różnymi gamami cech. Wszystkie tego rodzaju rozpuszczalniki są substancjami szkodliwymi o czym musimy pamiętać. Charakteryzują się także tym, że są łatwopalne a niekiedy mogą się stawać nawet przyczyną nowotworów.

Sprzedawane jako benzyna mogą mieć także pewne zanieczyszczenia na co trzeba szczególnie uważać. Czy pozostałe rozpuszczalniki stwarzają zagrożenie dla zdrowia? Olej konopny przygotowuje się najczęściej jako odparowanie rozpuszczalników, które wcześniej wykorzystywane były do ekstrakcji. Taka metoda nie jest w stanie eliminować całkowicie rozpuszczalników. Niekiedy są to próbki, które będą dość lepki i dlatego im bardziej stężony będzie ekstrakt tym trudniejsze do usuwania będą pozostałości po rozpuszczalniku jaki był używany. W takim przypadku trzeba stosować ciepło i mocne parowanie ale taki proces zmierza również do usuwania tych potrzebnych składników.

Autor

Dawid Hućko

Kierownik sortowni nasion marihuany - Brzeszcz.

Zobacz również