Oregon raportuje sprzedaż marihuany na poziomie 100 milionów dolarów w czerwcu 2020 r.

Oregon zgłasza sprzedaż marihuany w wysokości 100 milionów dolarów w czerwcu 2020 r.

Posted by Lori Ann Reese on 07/13/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Dla pozostałych stanów, które nadal są "na bakier" z tworzeniem programu medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów, historia sukcesu w Oregonie może być inspiracją. Podobnie jak w innych jurysdykcjach, które rozszerzyły program medycznej marihuany, sprzedaż marihuany w Oregonie rośnie z każdym miesiącem.

Roczne wpływy z podatków od detalicznej sprzedaży marihuany przekraczają obecnie 100 milionów dolarów, które organy regulacyjne Oregonu pobierają jako 17% podatek akcyzowy. Hrabstwa otrzymują 3% podwyżkę podatku za każdy sprzedany produkt z konopi indyjskich. To przekłada się na większe środki dla stanu Oregon w czasie, gdy obawy związane z pandemią ekonomiczną są również wysokie. Jak również wydatki na opiekę zdrowotną dla stanu związane z COVID-19.

Jedynym problemem związanym z dostawami, który do tej pory nękał Oregon, był brak świeżego kwiatu. Cannabis Tracking System (CTS) odnotował niesprzedane zapasy całych kwiatów; kupujący marihuanę medyczną i dla dorosłych wydawali się trzymać z dala od produktów ze świeżych kwiatów, pomimo problemów z produkcją.

Oregon Medical Marijuana Program ujawnia kilka interesujących trendów sprzedaży w tym stanie. W pierwszym kwartale w Oregonie odnotowano zwiększone zapotrzebowanie na produkty z medycznej marihuany wśród dorosłych pacjentów z następującymi potrzebami zdrowotnymi:

    Silny ból - *21,941 (88.5%)Skurcze - *5,236 (21.1%)PTSD - *3,461 (14.0%)Nudności - *2,543 (10.3%)Rak - *1,560 (6.3%)Neurologiczne - *1,335 (5.4%)Napady -*805 (3.2%)Jaskra - *411 (1.7%)Kacheksja - *294 (1.2%)HIV/AIDS - *265 (1.1%) *Liczba pacjentów

Czy zapotrzebowanie pacjentów na medyczną marihuanę w Oregonie wzrasta? W styczniu 2020 roku było 1,316 lekarzy, którzy byli odpowiedzialni za 449 wniosków pacjentów, czyli 39% wszystkich nowych wniosków o rejestrację pacjentów do tej pory. Trzynastu lekarzy na liście przetwarzało 450+ wniosków pacjentów lub 58% wszystkich wniosków.

W Oregonie jest 97 hrabstw, które skorzystały z prawa do "Opt-Out" z dyspenserów medycznej marihuany, uprawy lub produkcji w ich jurysdykcji. Formularze złożone w Oregon Liquor Control Commission oraz petycje zostaną umieszczone na karcie do głosowania dla mieszkańców w następnych wyborach powszechnych.

Media donoszą o "chomikowaniu" marihuany w proporcjach pandemicznych

Trudno jest prognozować sprzedaż marihuany, ponieważ analitycy biznesowi nie są pewni, w jakim stopniu szybki wzrost sprzedaży marihuany medycznej i dla dorosłych jest spowodowany przez COVId-19. Poziom stresu jest wysoki w całym kraju. Więcej osób przebywa w domu na tymczasowym lub długoterminowym bezrobociu, przy stopie bezrobocia, której nie widzieliśmy od dziesięcioleci. Czy trudno sobie wyobrazić, dlaczego ludzie mogą "zaopatrywać się" w odmiany, które zostały również uznane za "niezbędne" do przetrwania pandemii i łagodzenia lęku lub depresji?

Forbes opublikował artykuł z 19 marca 2020 roku, autorstwa Joan Olek, zatytułowany "It's Not Just Toilet Paper and Sanitizer: Consumers Are Also Stocking Up on Cannabis." (Konsumenci zaopatrują się również w marihuanę). Inwestorzy w akcje konopi indyjskich komentowali znaczny (a czasem rekordowy) wzrost sprzedaży marihuany medycznej i marihuany dla dorosłych od czasu rozpoczęcia blokady COVID-19.

W rzeczywistości, nowatorski koronawirus COVID-19 może być katalizatorem, który skłoni inne stany do przyjęcia nowego programu medycznej marihuany lub rozszerzenia go w celu zapewnienia dostępu pacjentom z rzadkimi chorobami lub według uznania lekarza. Medyczna marihuana jest produktem o wysokim popycie i potencjale przychodów z podatków, co może pomóc państwom przetrwać ekonomicznie kryzys zdrowotny.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w Portland Business Journal.

Autor

Krystian Deląg

Dyrektor laboratorium prowadzącego badania nad właściwościami medycznej marihuany - Warszawa.

Zobacz również