Pizza z marihuaną

Pizza z marihuaną

Posted by Marijuana Doctors on 08/04/2017 in Konsumpcja

Zaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Istnieje kilka sposobów na spożywanie marihuany leczniczej. Każda metoda ma swoje plusy i minusy, więc powinieneś upewnić się, że znajdziesz formę marihuany, która najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji. Jeśli używasz narkotyków, możesz zauważyć, że większość dostępnych produktów to słodycze. Pizza z marihuaną to jeden ze sposobów na spożywanie marihuany bez cukru, ale na tyle smaczny, aby zamaskować chwastny smak, dzięki czemu jest jadalny.

Co to jest pizza marihuanowa?

Pizza to jedno z tych wygodnych dań, na których można polegać, gdy nie ma się ochoty na gotowanie. Może to być jedzenie na imprezę, którym nakarmisz tłum ludzi, albo coś, czego resztki zjadasz, kiedy spieszysz się, aby coś zjeść - tak, pizza jest pożywna. Zawiera przedstawicieli podstawowych grup pokarmowych oraz zrównoważoną ilość składników odżywczych.

Pizza jest też kojąca i znajoma, gdy nie masz siły na te wszystkie chrupiące warzywa i substytuty mięsa, których nie potrafisz wymówić. Kiedy jesteś chory lub cierpisz z powodu bólu, pizza jest jak stary przyjaciel, który potrafi nakłonić cię do jedzenia, kiedy po prostu nie masz na to ochoty.

Pizza marihuanowa łączy w sobie wygodę jedzenia, które lubi prawie każdy, z leczniczymi właściwościami marihuany, które uśmierzą Twój ból i uspokoją nerwy. W niektórych sklepach można kupić osobistą pizzę z dodatkiem leczniczej marihuany. Istnieją także sposoby na samodzielne przygotowanie tej leczniczej potrawy w domu.

Jak powstaje pizza z marihuaną?

Tradycyjna pizza zawiera kilka składników, które mogą być nasączone konopiami indyjskimi. Zrobienie własnej pizzy z marihuaną jest tak proste, jak użycie składników nasyconych marihuaną, takich jak

    Sos do pizzy na bazie konopi indyjskich Oliwa z oliwek z dodatkiem konopi Pesto zrobione z liści lub kwiatów marihuany.

Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest ograniczenie liczby składników z marihuaną na swojej pizzy. Zacznij od zrobienia tradycyjnej pizzy z jednym składnikiem wykorzystującym konopie indyjskie. Pomoże Ci to kontrolować dawkę. Pamiętaj też, że pizza z marihuaną wygląda tak samo jak tradycyjna pizza, więc musisz mieć pewność, że nikt z domowników nie popełni błędu i nie poczęstuje się resztką z lodówki.

Wykonaj następujące podstawowe kroki, aby stworzyć własną pizzę marihuanową:

    Przygotuj ciasto. Nie wpadaj w panikę - nie musisz przygotowywać ciasta na pizzę od podstaw. Możesz kupić już wyrobione ciasto i rozłożyć je na patelni. Możesz też kupić ciasto uformowane w okrąg i częściowo upieczone, a następnie użyć go. Użycie innego rodzaju ciasta kupionego w sklepie lub nawet połówki angielskiej babeczki do ciasta na pizzę nie jest niezgodne z prawem. Pokryj placek sosem. Jeśli zależy Ci na tradycyjnym smaku pizzy, możesz użyć zwykłego sosu do pizzy. Jednak sos jest jednym z miejsc, w którym możesz dodać do pizzy marihuanę, stosując sos do pizzy z dodatkiem konopi. Zamiast sosu, możesz również posmarować skórkę pizzy odrobiną oliwy z oliwek. Dodaj dodatki. W tej części robienia pizzy naprawdę nie ma żadnych zasad. Jeśli zamiast sosu użyłeś oliwy z oliwek, możesz dodać cienkie plasterki świeżych pomidorów. Na pizzę możesz położyć dowolną kombinację cienko pokrojonych warzyw i mięsa. Dodawaj dodatkowe przyprawy. Jeśli potrafisz znieść odrobinę pikanterii w połączeniu z kwaskowatością pomidorów lub jeśli nie dodałeś pomidorów, dodaj trochę pesto. Pesto to połączenie posiekanych ziół na bazie oleju, które nadaje intensywny smak. Bądź rygorystyczny, jeśli chodzi o pesto i rozprowadź je lub wykropkuj równomiernie na całej pizzy, zwłaszcza jeśli zawiera ona konopie. Piecz i piecz. Piecz pizzę w rozgrzanym piekarniku, aż skórka się zarumieni, a dodatki do pizzy staną się bąbelkowe. Pozwól jej ostygnąć przez kilka minut przed pokrojeniem. Ciesz się swoim leczniczym posiłkiem.

Pamiętaj, że nie możesz dzielić się swoją pizzą z marihuaną. Zawiera ona lek, który jest dostosowany do Twoich potrzeb i został zakupiony na podstawie Twojej karty medycznej marihuany.

Najlepsze zastosowania pizzy marihuanowej

Działanie jadalnych produktów z marihuaną jest powolne, ponieważ przechodzą one przez układ pokarmowy. Z powodu tego powolnego działania oraz faktu, że wątroba ma tendencję do koncentrowania efektów działania marihuany, łatwo jest przyjąć zbyt dużą dawkę marihuany w jednej dawce. Pizza z marihuaną, w zależności od sposobu jej przygotowania, może zawierać kilka dawek i powinna być spożywana w ciągu dwóch lub więcej posiłków.

Jadalne produkty z marihuaną nie są odpowiednie dla wszystkich. Jeśli używasz marihuany do leczenia mdłości, możesz nie chcieć jeść pizzy z marihuaną i czekać, aż zacznie działać. Jeśli natomiast leczysz chorobę, która sprzyja spożywaniu produktów doustnych, ale masz dość słodyczy, rozważ spróbowanie pizzy z marihuaną.

Niektóre z zalet pizzy z marihuaną to:

    Wygląda jak normalne jedzenie, więc możesz ją jeść w obecności osób, które nie chcą wiedzieć, że to marihuana - pamiętaj, że publiczne spożywanie marihuany w jakiejkolwiek postaci jest nadal nielegalne. Efekty działania marihuany pojawiają się powoli i utrzymują się przez dłuższy czas. Nie jest to słodka przekąska, jak większość marihuanowych przekąsek. Możesz kupić je gotowe w sklepie i upiec w domu. Można z niej zrobić cały posiłek. Łatwo jest ją zrobić samemu. Smaki tradycyjnych składników pizzy ukrywają ostry smak marihuany.

Jeśli nie lubisz palić i męczy Cię połykanie kapsułek, pizza z marihuaną może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jedzenie pizzy jest bardziej naturalne niż przyjmowanie innych form marihuany i może być łatwo włączone do codziennej rutyny.

Czy pizza marihuanowa jest skuteczna?

Pizza marihuanowa jest tak skuteczna, jak produkty z marihuany, których używasz jako składników. Robienie własnej pizzy daje Ci kontrolę nad tym, ile jakiej odmiany przyjmujesz w każdym posiłku. Należy zwrócić uwagę na dawkowanie w stosunku do wielkości porcji. Na pizzy powinna znaleźć się taka ilość, jaką zwykle przyjmujesz w jednej dawce. Jeśli ją podwoisz, nie będziesz chciał zjeść całej pizzy za jednym razem.

Dowiedz się więcej

Aby dowiedzieć się więcej na temat medycznej marihuany, znajdź lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie w swojej okolicy.

Autor

Krystian Deląg

Dyrektor laboratorium prowadzącego badania nad właściwościami medycznej marihuany - Warszawa.

Zobacz również