Sprzedaż MMJ w czerwcu ustanowiła nowy rekord w Kolorado

Czerwcowa sprzedaż MMJ ustanowiła nowy rekord w Kolorado

Posted by Nancy Moraa on 08/17/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Czerwiec był doskonałym miesiącem dla sprzedaży produktów marihuany w Kolorado. W historii Kolorado, nigdy nie było miesiąca, w którym sprzedaż produktów z marihuany przekroczyła 150 milionów dolarów. Stało się to w okresie pandemii COVID-19, a popyt na marihuanę zarówno medyczną, jak i rekreacyjną nie wydaje się słabnąć.

Podobnie jak w wielu stanach, popyt na marihuanę w rzeczywistości wzrósł podczas pandemii. Kolorado posiada zarówno medyczną marihuanę, jak i przepis dotyczący używania jej przez osoby dorosłe.

Imponujący 6% wzrost czerwcowej sprzedaży medycznej i rekreacyjnej marihuany w Kolorado

Zgodnie z danymi Departamentu Dochodów, Marijuana Enforcement Division, konsumenci marihuany rekreacyjnej kupili marihuanę o wartości 158,102,628 dolarów. Był to imponujący 6% wzrost w stosunku do poprzedniego miesiąca maja, w którym rekord sprzedaży rekreacyjnej wynosił 149,186,615 dolarów, zgodnie z danymi stanowymi.

W czerwcu sklepy rekreacyjne sprzedały w przybliżeniu 122,4 miliona dolarów w produktach. Według danych państwowych, przed 2020 rokiem miesięczna sprzedaż rekreacyjna przekroczyła 140 milionów dolarów tylko raz w sierpniu 2019 roku. W tamtym miesiącu dyspensaria połączyły się i sprzedały produkty o wartości 173 219 859 dolarów.

Jeśli chodzi o sprzedaż medycznej marihuany, w czerwcu nieco spadła. Po ustanowieniu nowego rekordu ze sprzedażą $42,989,322 w maju. Zgodnie z miesięcznym raportem sprzedaży MED'S, dyspensaria medyczne sprzedały również produkty o wartości 40 770 582 dolarów w tym miesiącu. Widać więc, że branża ustanowiła rekord pod względem całkowitej wielkości biznesu.

Sprzedaż marihuany raczej nie będzie "bańką" ani nie straci szczytowej sprzedaży podczas pandemii

Patrząc na rzeczy, ten rok może po prostu zmiażdżyć rekord 2019 roku, który wynosi 1,75 miliarda dolarów w sprzedaży branży marihuany. Do czerwca tego roku sprzedaż przemysłu marihuany wyniosła 978,35 milionów dolarów, co jest więcej niż 817,71 milionów dolarów sprzedaży czerwcowej z 2019 roku.

Denver w marcu zostało dotknięte przez wyłączenia przemysłu związane z koronawirusem. Pomimo tego sprzedaż w tym roku była wyższa. Według firmy analitycznej BDSA z siedzibą w Boulder, najwyższa sprzedaż może być przypisana latom dojrzewania w ekosystemie legalnej marihuany w stanie.

Sprzedaż per capita w Kolorado wyniosła w zeszłym roku 290 dolarów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż 150 dolarów per capita odnotowane w 2014 roku, pierwszym roku, w którym sprzedaż rekreacyjna stała się legalna w tym stanie. Plantatorzy są bardziej wydajni. Jest więcej sklepów z medyczną i rekreacyjną marihuaną, a konsumenci z ufnością kupują marihuanę bez obawy przed zarzutami prawnymi lub napiętnowaniem społecznym do użytku osobistego lub terapeutycznego.

Zwiększona konsumpcja wśród dorosłych

Również liczba dorosłych mieszkańców Kolorado, którzy powiedzieli, że spożywali marihuanę w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wyniosła 42% w poprzednim kwartale 2019 roku. Był to wzrost z 24% w trzecim kwartale 2017 roku.

"W istniejących stanach adult-use, istnieją trzy główne czynniki napędzające ciągły wzrost" - czytamy w raporcie BDSA. "Dalsze rozprzestrzenianie się nowych produktów z konopi indyjskich, które odwołują się do nowych potrzeb i pragnień konsumentów; poprawa dostępności produktów; oraz rosnąca akceptacja używania konopi indyjskich".

Wpływy z podatków są dobrą rzeczą w erze Covid-19 i zwiększonych wydatków na opiekę zdrowotną i administracyjną. Departament Przychodów Kolorado zebrał w czerwcu podatki w wysokości 33,62 miliona dolarów. Raporty podatkowe pojawiają się na pierwszym miejscu przed raportami sprzedaży. 36,13 milionów dolarów w podatkach i opłatach, które stan zgłosił jako wzrost w lipcu, było dowodem na to, że miesiąc ten przyniósł znaczne kwoty w sprzedaży marihuany.

Zgodnie z najnowszym raportem stanowym, dochody państwa zebrane od firm zajmujących się marihuaną w 2020 roku przekroczyły 203,3 miliona. Rok jeszcze się nie skończył, ale wszystkie znaki wskazują na to, że tegoroczny zbiór przychodów związanych z konopiami indyjskimi przekroczy 302,5 miliona dolarów zebranych w 2019 roku.

Czy Kolorado będzie liderem sprzedaży marihuany w 2020 roku? Wiele stanów odnotowuje rekordową miesięczną sprzedaż. Ale Kolorado było pierwszym stanem, który zalegalizował medyczną marihuanę. Stan ten miał więcej praktyki i czasu na dopracowanie zarówno programu dla dorosłych, jak i medycznej marihuany. I to widać.

Autor

Dawid Hućko

Kierownik sortowni nasion marihuany - Brzeszcz.

Zobacz również